Nianses, kas var rasties mājaslapas izveidošanas procesā

Mājaslapas izveide ir rūpīgs un radošs process. Tās atrašanās vieta meklētājprogrammās būs atkarīga no tā, cik labi vietne bija veidota.

Veidojot vietni, jums jāapsver daudzi faktori. Tie ir grafiskie elementi, lapu skaits un to ligzdošanas līmenis. Pildot vietni ar saturu, ir nepieciešama pareiza saišu saikne, kas veicina ātrāku tīmekļa resursu popularizēšanu. Tā, piemēram, projektējot vietni un izveidojot ceturto līmeņa saites, šādas lapas netiks indeksētas meklētājprogrammās. Tīmekļa resursa galvenajai lapai ir pirmais līmenis. Pārejot no tā uz citu lapu (ar vienu klikšķi), jūs atradīsit uz tās pašas lapas otrā līmenī. Un tā tālāk.

Grafiskie elementi padara tīmekļa resursu pievilcīgu, piešķir personību un dinamiku. Tomēr tie var izraisīt lēnu mājaslapas ielādi, kas novedīs pie tā, ka lietotājs, negaidot lapas atvēršanu, dodas uz citu interneta resursu.

Turklāt vietnes saturam (teksts, attēli) vajag ieinteresēt apmeklētājus, kā arī tam vajag būt optimizētam meklētājprogrammās, lai uzlabotu pozīciju reitingā.

Vēl viena nianse, kuru es grībētu pieminēt ir sekojoša: lielākoties vietnes ir paredzētas apskatei uz personālajiem vai mobilajiem datoriem. Tā kā katrs lietotājs nosaka viņam vispiemērotāko monitora izmēru, tad viena un tā paša mājaslapa dažādos monitoros var izskatīties citādi.

Ja vēlaties, lai jūsu mājaslapa izskatās pareizi jebkurā monitorā, tad jāsāk domāt par to iepriekš, jau vietnes izveides posmā. Diemžēl vietnes, kas izskatās lieliski pat uz maza ekrāna, ir saistīta ar daudzām grūtībām un lielām finansiālām izmaksām.

Kopumā, radot vietni, monitoriem ar nelielu ekrānu var pievērst minimālu uzmanību, jo tos izmanto neliels skaits lietotāju. Vispirms vietnei jābūt vērstai uz mūsdienu datoru lietotājiem, un tie izmanto šaādus izmērus – 1024×768, 1280×1024 un 1600×1200.

Tas ir iespējams tikt galā ar problēmu par vietņu izskatu dažādās pārlūkprogrammās. Bet atkal, tas jāuzņemas darīt pašā pirmajā izveidošanas stadijā. Sākotnējā mājaslapas izveidošanas stadijā jums arī ir jāpārliecinās par to, ka vietnes lapas vienmēr tiks ātri ielādētas. Ja lapas lādēsies ilgu laiku, apmeklētāji būs neapmierināti un pametīs doto mājaslapu.